Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Żegnaj, kwietniu!

30 kwietnia 2021

Z małą przerwą w kwietniu, ale jednak 🙂 w grupie Bąbelków dużo się działo. Uroczyście obchodziliśmy urodziny Niny i Szymona. Były piosenki, zabawy, życzenia i mnóstwo słodkości oraz obowiązkowo huczne ,,100 lat”.

Pożegnaliśmy naszego super kolegę Piotrusia, który odszedł do innego przedszkola. Piotruś pożegnał nas słodkościami, a my życzyliśmy mu równie wspaniałych kolegów jak my. Oczywiście nie obyło się bez przytulasów i wspólnych zabaw na koniec. Mamy nadzieję, że miło nas będzie wspominał.

Kwiecień to miesiąc, w którym pamiętamy o książkach. Zapoznaliśmy się z różnymi baśniami (Brzydkie Kaczątko, Jaś i Małgosia, Smok Wawelski, Złota Rybka). Dzieci wykonały prace plastyczne w oparciu o te baśnie:

– łabędzia z papierowego talerzyka,

– malowały pierniczki i przyklejały tworząc z chatkę Baby Jagi

– malowały i ozdabiały flamastrami smerfową wioskę

– malowały żółtą farbą złotą rybkę i ozdabiały ją stemplami i brokatem

– wykonały doświadczenia – malowanie farbą w mleku i patyczkiem do uszu.

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2022
Skip to content