Play with English – Play in English

Projekt „Play with English – Play in English”

Projekt realizowany jest w gr. I, II i III

Prowadzący: ANNA WILK

ZAŁOŻENIA OGÓLNE

Projekt realizowany jest w terminie 1.10.2021 – 30.05.2022.

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

CELE:

1. Głównym celem niniejszego projektu są kreatywne i twórcze działania nauczycieli oraz uruchamianie twórczości dzieci, które są uczestnikami procesu edukacyjnego, a nie tylko jego odbiorcami.
  2. Istotne jest, aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż język angielski może być obecny w różnych dziedzinach ich życia już od najmłodszych lat („po angielsku” można się bawić, można gotować, można rysować, można eksperymentować etc.).
  3. Kolejnym celem niniejszego projektu jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnej w języku angielskim już od najmłodszych lat. Pragniemy pokazać, że język angielski z najmłodszymi to nie tylko zabawa w „nazywanie po angielsku”, to sposób komunikacji.
  4. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy – traktujemy jako efekt uboczny kreatywnych i  twórczych działań w ramach projektu

Harmonogram:

Eksperymenty z kolorami po angielsku

LISTOPAD

wierszyki, rymowanki i zabawy paluszkowe (Finger Rhymes) jako sposób na zabawy komunikacyjne

Świąteczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Time for a story – wykorzystanie książek/historyjek/opowiadań na zajęciach.

DIY – tworzymy pomoc edukacyjną, która pomoże rozwinąć skrzydła w mówieniu

Master Chef – gotujemy po angielsku!

Zajęcia w terenie

Wiosenne figle, scenki i piosenki, czyli drama na zajęciach