Rada Rodziców

W naszej placówce działa Rada Rodziców, która jest społecznym organem działającym na rzecz przedszkola. Do kompetencji tego organu należy m.in.:

• współdziałanie z placówką w celu ujednolicenia oddziaływań na dzieci poprzez rodzinę i przedszkole w procesie opiekuńczym, wychowawczym i dydaktycznym;
  • uczestniczenie w życiu przedszkola przyczyniające się do podnoszenia jakości pracy placówki i zaspokajania potrzeb dzieci;
  • wyrażanie opinii na temat funkcjonowania placówki do sprawującego nadzór nad przedszkolem dyrektora;
  • wspomaganie działania dyrektora i Rady Pedagogicznej związanej z funkcjonowaniem przedszkola oraz współdecydowanie o tym, co dzieje się w placówce, tak aby działalność przedszkola nie była sprzeczna z oczekiwaniami ogółu rodziców;
  • przekazywanie rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola informacji o udzielonej pomocy na rzecz placówki oraz działalności finansowej rady;
  • prezentowanie wobec dyrektora oraz Rady Pedagogicznej opinii rodziców we  wszystkich istotnych sprawach dotyczących działalności przedszkola.

W roku szkolnym 2023/2024 w skład Rady Rodziców wchodzą:

1. Karolin BUKOWSKA               – przewodnicząca RR (gr. I)
  2. Barbara ŚWIĘCH                    – sekretarz RR (gr. II i III)
  3. Katarzyna ŁUCZAK-REJMAN – skarbnik RR (gr. II)

oraz członkowie:

1. Justyna CHRUŚCIK            – gr. II i IV
  2. Beata CIOŁEK                    – gr. III
  3. Ewa GRYC                          – gr. V
  4. Małgorzata JASIAK           – gr. III
  5. Monika KACZMAREK       – gr. II i V
  6. Karolina KLADER             – gr. II i V
  7. Natalia KOBOSZ               – gr. IV
  8. Justyna KRAWIEC             – gr. III
  9. Natalia MALACH              – gr. II
  10. Gabriela MICHNA            – gr. I
  11. Jacek MŁODOCHOWSKI  – gr. IV
  12. Katarzyna TOBIASZ          – gr. I

Działalność finansowa Rady Rodziców:
  1. Wysokość składki na rzecz Rady ustala się podczas zebrania wszystkich członków – w bieżącym roku szkolnym jest to wynosi 85 zł od dziecka na każdy semestr.
  2. Rodzice wpłacają ustaloną składkę (gotówką):
  • I semestr  – do 15 października;
  • II semestr – do 15 marca

1. Fundusze Rady w bieżącym roku szkolnym będą przeznaczone na:
  • organizację imprez okolicznościowych (Dzień Przedszkolaka, pasowanie na przedszkolaka w gr. I, Mikołaj, zabawa karnawałowa, Dzień Dziecka);
  • zakup upominków i dyplomów dla dzieci (pożegnanie 6-latków, książeczki na koniec roku szkolnego, konkursy);
  • organizacja warsztatów edukacyjnych i kreatywnych dla wszystkich dzieci;
  • inne wydatki związane z działalnością statutową przedszkola i działalnością RR.

1. Rada Rodziców upoważnia dyrektora przedszkola do dysponowania funduszami rady zgodnie z ustalonym regulaminem i preliminarzem wydatków.

Uwaga:

imprezy grupowe oraz wycieczki organizowane z inicjatywy rodziców są finansowane dodatkowo, z pominięciem środków Rady.