Kalendarz imprez i uroczystości
KALENDARZ IMPREZ, WYDARZEŃ, KONKURSÓW I UROCZYSTOŚCI
w Przedszkolu Publicznym Nr 6 w Rzeszowie w roku szkolnym 2023/2024,
czyli ,,co było, co jest i co będzie…”
WRZESIEŃ
7 wrzesień
ROBOTYKA – zajęcia pokazowe we wszystkich grupach prowadzone przez instruktora z Firmy Edukacyjnej KOSMOS, godz. 9.00 – 11.30
6 wrzesień
Zebrania organizacyjne dla rodziców (ogólne i grupowe), godz. 17.00
11 wrzesień
Zajęcia pokazowe DRUŻYNY KANGURA w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl we wszystkich grupach wiekowych, godz. 9.00 – 11.30
13 wrzesień
Początek tegorocznej edycji programu sportowego „Aktywny Przedszkolak”, organizowanego przez Zespół Szkół Sportowych – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie; gr. IV i V, godz. 9.30 – 10. 15
13 wrzesień
Zebranie organizacyjne Rady Rodziców, godz. 17.00
14 wrzesień
„POMIDOR PAFNUCY” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. IV
15 wrzesień
DZIEŃ KROPKI – gr. II
19 wrzesień
Taneczne zajęcia pokazowe we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez instruktora Podkarpackiego Centrum Tańca, godz. 9.00 – 11.30
19 wrzesień
DZIEŃ KROPKI – gr. V
21 wrzesień
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – wyjazd do sali zabaw dla dzieci „KINDERPLANETA” w Galerii NOWY ŚWIAT (koszt pobytu dzieci w wysokości 14 zł/dziecko finansowany ze środków Rady Rodziców, koszt autokaru dodatkowo płatny przez rodziców); gr. I, godz. 9.30 – 10.30
21 wrzesień
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – wyjazd do sali zabaw dla dzieci „KOLOROWY ŚWIAT”, ul. Kozienia 7; (koszt pobytu dzieci w wysokości 18 zł/dziecko finansowany ze środków Rady Rodziców, koszt autokaru dodatkowo płatny przez rodziców); gr. II, III, IV i V, godz. 10.00 – 12.00
22 wrzesień
JESIENNY BAL na powitanie astronomiczne jesieni – gr. I
22 wrzesień
Powitanie jesieni – gr. IV
25 wrzesień
Wyjazd do WDK (ul. Okrzei) na musical dla dzieci „KRÓLOWA ŚNIEGU” w wykonaniu Teatru Nowoczesnego z Krakowa (koszt biletów – 32 zł/dziecko + koszt autokaru finansowany przez Rodziców); gr. II i III, godz. 10.10
28 wrzesień
DZIEŃ JABŁKA – gr. IV
28 wrzesień
DZIEŃ KASZTANA – gr. V
29 wrzesień
DZIEŃ CHŁOPAKA – gr. IV i V
PAŹDZIERNIK
4 październik
DZIEŃ ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH – gr. V
4 październik
Spotkanie edukacyjne pod hasłem „BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA” w ramach ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego realizowanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego finansowanego ze środków unijnych; gr. IV i V, godz. 10.30
5 październik
„OGÓREK OLEK” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. IV
10 październik
DZIEŃ JEŻA – gr. I
11 październik
DZIEŃ DZIEWCZYNEK – gr. IV i V
12 październik
DZIEŃ DYNI – gr. I
13 październik
„ŚWIAT EKO – LAS W SŁOIKU” – warsztaty we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez instruktora z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA (koszt zajęć w wysokości 16 zł/dziecko finansowany z konta Rady Rodziców); od godz. 9.00 (czas zajęć w każdej grupie: 35-45 min.)
16 październik
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT – gr. IV
17 październik
DZIEŃ JEŻA – gr. III
17 październik
Robocze zebranie Rady Rodziców, godz. 17.00
19 październik
DZIEŃ BEZ SKARPETEK – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Sensoryczny Kogel-Mogel”; gr. IV
25 październik
MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA – turniej sportowy 5- i 6-latków z placówek rzeszowskich; hala sportowa przy Zespole Szkół Sportowych, ul. Hetmańska 38 (koszt medali dla dzieci finansowany z konta Rady Rodziców, koszt autokaru w wysokości 15 zł/dziecko finansowany przez rodziców); gr. IV i V, godz. 8.40 – 12.15
25 październik
DZIEŃ MAKARONU – gr. I
25 październik
DZIEŃ KUNDELKA – gr. II
26 październik
ROBOTYKA – 1-godzinne zajęcia warsztatowe prowadzone przez Spice Gears Academy realizowane w ramach projektu finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego; gr. III, IV i V (w grupkach 15-osobowych), od godz. 9.00
27 październik
Wycieczka edukacyjna do Ośrodka Garncarskiego MEDYNIA w Medyni Głogowskiej – warsztaty garncarskie (koszt wyjazdu: warsztaty i autokar w wysokości 60 zł/dziecko pokrywają rodzice); gr. IV i V, godz. 8.20 – 12.00
27 październik
DZIEŃ MAKARONU – gr. III
30 październik
EWAKUACJA próbna
LISTOPAD
7 listopad
„DYNIA DANA” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. IV
7 listopad
DZIEŃ STRAŻAKA – wycieczka do sali edukacyjnej „OGNIK” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie z siedzibą: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 3, ul. Inwestycyjna 8 (koszt autokaru w wysokości 15 zł/dziecko pokrywają rodzice); gr. III, godz. 9.30 – 10.30
9 listopad
DZIEŃ WYNALAZCY – gr. II
10 listopad
„JESTEŚMY – POLKĄ I POLAKIEM”, czyli nasz przedszkolny DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI – uroczysta akademia w wykonaniu gr. V i p. Bogumiły Florczak:
- godz. 9.15 – dla wszystkich przedszkolaków
- godz. 10.15 – dla rodziców z gr. V
10 listopad
Podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „MAŁY PATRIOTA” organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 1 w Rzeszowie; uczestnicy: gr. I – BLANKA GUZEK; gr. II – WIKTORIA ŚWIDER; gr. III – ZUZIA MAGDA; gr. IV – MASZA KOGUT; gr. V – TOSIA MUSZ
10 listopad
Wyniki XX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”, kategoria dla dzieci przedszkolnych pt.: „DARY LASU” organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie; uczestnicy: gr. I – ALA TŁUSTY i RADEK TOBIASZ; gr. II – MARCELINA CHRUŚCIK; gr. III – EMILKA SOJKA; gr. IV – MADZIA CHRUŚCIK, MIKOŁAJ MACH i NATALIA TKACZ
13 listopad
„JESTEŚMY – POLKĄ I POLAKIEM” – akademia z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI” dla klas młodszych z SP-13 w wykonaniu gr. V, godz. 8.35
13 listopad
Spotkanie z p. Moniką Mehdi (mama Mikołaja 🙂 ) w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy” – LOTNICTWO; gr. V, godz. 9.15
16 listopad
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w gr. I (impreza dofinansowana ze środków Rady Rodziców w wysokości 134 zł ), godz. 12.30
17 listopad
„ŚWIAT ŚWIEC” – warsztaty we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez instruktora z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA (koszt zajęć w wysokości 15 zł/dziecko finansowany z konta Rady Rodziców); od godz. 9.00 (czas zajęć w każdej grupie: 35-45 min.)
17 listopad
Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pt.: „NIE WYRZUCAJ, WYKORZYSTAJ! – EKO ZABAWKA” zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 41 w Rzeszowie; uczestnicy: gr. IV – ADAŚ KOBOSZ i OSKAR ORSZULAK
20 listopad
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA – gr. IV
21 listopad
Wyjazd do WDK (ul. Okrzei) na musical edukacyjny „MAJA RATUJE PLANETY” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa (koszt biletów – 45 zł/dziecko + koszt autokaru finansowany przez Rodziców); gr. IV i V, godz. 10.30
22 listopad
DZIEŃ KREDKI – gr. III
22 listopad
DZIEŃ WYNALAZCY – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Sensoryczny Kogel-Mogel”; gr. IV
24 listopad
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – zajęcia edukacyjne w bibliotece szkolnej SP-13, gr. V
24 listopad
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – zajęcia edukacyjne w gr. I – IV
24 listopad
Podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda” pod hasłem „STATEK MOICH MARZEŃ” organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Rzeszowie i Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie; wyróżnienie – OLIWKA KLADER z gr. V; uczestnicy: gr. IV – PAWEŁ SIKORA; gr. V – NATALIA BEDNARSKA, MIŁOSZ KUŹNIAR, ŁUCJA PIECZONKA i ZOSIA WENC
27 listopad
III Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Bajkowej „W KRAINIE BAJEK I BAŚNI” organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 35 w Rzeszowie; uczestnicy: gr. V – KAJA KULCZYŃSKA, TOSIA MUSZ, ANIELA SZELA i ZOSIA WENC (piosenka „NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ” z filmu „Zwierzogród”); od godz. 9.30
28 listopad
Robocze zebranie Rady Rodziców, godz. 17.00
30 listopad
ANDRZEJKOWE CZARY-MARY – gr. IV
GRUDZIEŃ
2 grudzień
Finał konkursu plastycznego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM” (tematy: „Mój ulubiony bohater z bajki”, „Jak pomagam innym” i „Bohater w mojej rodzinie”) organizowanego przez Centrum Handlowe AUCHAN w Krasnem; wyróżnienie – OLIWKA KLADER z gr. V; uczestnicy: gr. IV – OLA BOCZAR, MACIEK KLIMKOWSKI i KAJA KOGUT; gr. V – PAWEŁ BUNDYRA, OLIWKA KLADER, KAJA KULCZYŃSKA i MIKOŁAJ MEHDI
4 grudzień
Spotkanie z p. Pauliną Sikora (mama Pawełka 🙂 ) w ramach programu „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy” – GÓRNIK; gr. IV
5 grudzień
Udział w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym „ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 27 w Rzeszowie: uczestnicy: gr. IV – IGNAŚ DUBAS, LAURA GÓRSKA, JULIAN KUD i JAŚ ZAWÓŁ
6 grudzień
Spotkanie z MIKOŁAJEM w sali zabaw dla dzieci „KOLOROWY ŚWIAT” (całkowity koszt imprezy w kwocie 3 366 zł został sfinansowany ze środków Rady Rodziców); gr. I-V, godz. 10.00 – 12.00
7 grudzień
„BURAK BRUNO” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. II
8 grudzień
Spotkanie z p. Katarzyną Gorczyca (mama Oskara 🙂 ) w ramach akcji „Mama i tata czyta przedszkolakom”; gr. IV
11 grudzień
Sesja nagraniowa zorganizowana przez p. Jacka Młodochowskiego (tata Ali z gr. IV) – nagrywanie płyty z piosenkami świątecznymi w wykonaniu poszczególnych grup
14 grudzień
„BURAK BRUNO” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. IV
15 grudzień
Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „ANIOŁEK BOŻONARODZENIOWY – ozdoba choinkowa” organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 26 w Rzeszowie; wyróżnienie – ZOSIA REIZER z gr. IV; uczestnicy: JULIA JAROSIŃSKA i MARTYNKA KIELAR – gr. IV
15 grudzień
Rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu plastycznego dla przedszkolaków „ANIOŁ RADOŚCI” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Rzeszowie; uczestnicy: gr. IV – ADAM CZARNOTA, ROZALINDA KOPULIŃSKA, MIESZKO MACH i ZOSIA REIZER
19 grudzień
Spotkanie z p. Pauliną Sikora (mama Pawełka 🙂 ) – tzw. „lekcja ciszy” wg pedagogiki montessoriańskiej, dotycząca symboliki świąt Bożego Narodzenia; gr. IV
20 – 22 grudzień
„Muzyczny” kiermasz świąteczny
21 grudzień
Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „GWIAZDA BETLEJEMSKA” zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 39 w Rzeszowie; II miejsce – KALINKA REJMAN z gr. II, wyróżnienie – WIKTORIA ŚWIDER z gr. II; uczestnicy: gr. III – GABRYSIA KOSZTOŁOWICZ i KACPER PITERA
22 grudzień
WIGILIA przedszkolna
27-29 grudzień
DYŻUR – zimowa przerwa świąteczna
STYCZEŃ
3 styczeń
DZIEŃ SŁOMKI (do picia 🙂 ) – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Sensoryczny Kogel-Mogel”; gr. IV
9 styczeń
Karnawałowa sesja zdjęciowa, godz. 9.00 – 12.00
9 styczeń
ZABAWA KARNAWAŁOWA – prowadzona przez muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA (koszt imprezy w wysokości 777 zł finansowany ze środków Rady Rodziców); godz. 9.30 – 11.30
18 styczeń
„BROKUŁ BORYS” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. II
styczeń
DZIEŃ BABCI I DZIADZIA:
- gr. V – 19.01, godz. 12.00
- gr. II – 23.01, godz. 12.30
- gr. IV – 25.01, godz. 13.00
- gr. III – 25.01, godz. 14.00
- gr. I – 26.01. godz. 12.30
25 styczeń
Występ akrobatyczny p. IGI KLESYK – wielokrotnej Mistrzyni Polski w akrobatyce, zdobywczyni 4 miejsca na Mistrzostwach Europy oraz Wicemistrzyni Pucharu Świata; gr. II, III, IV i V, godz. 9.00
29 styczeń – 11 luty
DYŻUR – ferie zimowe
31 styczeń
DZIEŃ ZEBRY – gr. II
LUTY
8 luty
„TŁUSTY CZWARTEK” na wesoło – zajęcia w poszczególnych grupach
12 luty
Warsztaty edukacyjne prowadzone przez edukatorów NFZ Rzeszów w ramach realizacji programu profilaktycznego „ZDROWIE – TWÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL”, gr. IV, godz. 12.30
13 luty
„ŚWIAT EKSPERYMENTÓW” – warsztaty we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez instruktora z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA (koszt zajęć w wysokości 13 zł/dziecko finansowany z konta Rady Rodziców); od godz. 9.00 (czas zajęć w każdej grupie: 35-45 min.)
14 luty
WALENTYNKI – gr. III
14 luty
Spotkanie z p. Pauliną Sikora (mama Pawełka 🙂 ) – tzw. „lekcja ciszy” wg pedagogiki montessoriańskiej pod hasłem „Walentynkowy muzyczny teatr cieni”; gr. IV
15 luty
Lekcja pokazowa dla dzieci chętnych do uczestnictwa w zajęciach akrobatycznych prowadzonych przez p. IGĘ KLESYK, godz. 13:15
16 luty
DZIEŃ KOTA – gr. I
luty
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ZIMOWE KRAJOBRAZY – ZIMA W MIEŚCIE” organizowanego przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie; uczestnicy – MARTYNKA KIELAR i ALA MŁODOCHOWSKA z gr. IV
22 luty
„BROKUŁ BORYS” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. IV
23 luty
Rozstrzygnięcie III Międzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego „Piękna nasza Polska cała…” pt.: „POLSKA PRZYRODA ZIMĄ MALOWANA” organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 20 w Rzeszowie; I miejsce – FILIP ORSZULAK z gr. III, II miejsce – OSKAR ORSZULAK z gr. IV, wyróżnienie – JAŚ KACZMAREK z gr. V
26 luty
DZIEŃ DINOZAURA – gr. III
29 luty
„PAPRYKA POLA” – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witaminki”; gr. IV i V
MARZEC
1 – 17 marzec
Zbiórka charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt ,,CZTERY ŁAPY” w Boguchwale
4 marzec
Spotkanie z p. Kamilą Budnik – wolontariuszką ze schroniska dla zwierząt „Cztery łapy” z Boguchwały, gr. IV
6 marzec
Wyjście do Akademii Fryzjerstwa (ul. Lubelska 41) w ramach programu: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”; gr. IV, godz. 9.30 – 10.30
14 marzec
DZIEŃ MATEMATYKI – gr. III
14 marzec
DZIEŃ PANDY – zajęcia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Sensoryczny Kogel-Mogel”; gr. IV
19 marzec
DZIEŃ św. PATRYKA w gr. IV – prowadzony przez p. Dorotę Kud (mamę Filipa i Julka 🙂 )
marzec
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „MÓJ WYMARZONY LIZAK” organizowanego przez Muzeum Lizaka w Jaśle oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle; uczestnicy: gr. III – OLA KLIMKOWSKA, gr. IV – OLA BOCZAR, MADZIA CHRUŚCIK, IGNAŚ DUBAS, LAURA GÓRSKA, MARTYNA KIELAR, MACIEK KLIMKOWSKI, MASZA KOGUT, NINA KOGUT, ROZALINDA KOPULIŃSKA, OSKAR ORSZULAK, PAWEŁ SIKORA, NATALKA TKACZ oraz JAŚ ZAWÓŁ
20 marzec
DZIEŃ ŻABY – gr. II
21 marzec
WIOSENNY BAL na powitanie astronomicznej wiosny – gr. I
21 marzec
„WITAMY WIOSNĘ NA WESOŁO” – wiosenny spacer z kwiatami ul. Staromieścia
21 marzec
DZIEŃ LASU – gr. V
22 marzec
DZIEŃ WODY – gr. II
22 marzec
„Mini koncert” w wykonaniu dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Rzeszowie pod hasłem „POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE” zorganizowany z inicjatywy p. Natalii Musz (mamy Tosi J ); gr. IV i V, godz. 10.00
22 marzec
„ŚWIAT ZAPACHÓW” – warsztaty we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez instruktora z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA (koszt zajęć w wysokości 15 zł/dziecko finansowany z konta Rady Rodziców); od godz. 9.00 (czas zajęć w każdej grupie: 35-45 min.)
23 marzec
Finał XXIII Ekologicznego Konkursu Plastycznego pt.: „CZYSTE WODY – ZDROWE RYBY” organizowanego przez Polski Związek Wędkarski – Koło nr 7 „SAZAN” oraz Osiedlowy Klub Kultury „Gwarek” RSM; II miejsce – MASZA KOGUT, III miejsce – MICHAŁ WOŚ z gr. IV; uczestnicy: gr. III – EMILKA CIOŁEK, LENKA GÓRNIAK i MATYLDA KAMIŃSKI; gr. IV – OLA BOCZAR, MADZIA CHRUŚCIK, MARTYNA KIELAR, MACIEK KLIMKOWSKI, NINA KOGUT, MIESZKO MACH, MIKOŁAJ MACH, PAWEŁ SIKORA, NATALKA TKACZ oraz JAŚ ZAWÓŁ; gr. V – NATALKA BEDNARSKA, LIDZIA DUBAJ oraz JULIA KRZYCH
marzec
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „ZWIERZAKI – SŁODZIAKI” 2024 organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie; uczestnicy – OLA BOCZAR, MASZA KOGUT i JAŚ ZAWÓŁ z gr. IV, gr. V – KAJA KULCZYŃSKA, ANIELKA SZELA oraz ZOSIA WENC
28 marzec – 2 kwiecień
DYŻUR – wiosenna przerwa świąteczna
KWIECIEŃ
3 kwiecień
DZIEŃ PTAKÓW – gr. II
4 kwiecień
DZIEŃ MARCHEWKI – gr. I, II i III
4 kwiecień
„Marchewkowe muffinki” – zajęcia kulinarne z okazji DNIA MARCHEWKI – gr. III
8 kwiecień
Zajęcia biblioteczne gr. IV w Bibliotece Miejskiej, filia nr 16 (ul. Gromskiego 10C), godz. 10.00
8 kwiecień
Wyjście do „Kulczynsky Barbershop” (ul. Jana Welca 5) w ramach programu: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy” – z inicjatywy p. Konrada Kulczyńskiego (taty Kai 🙂 ), gr. V, godz. 9.30 – 10.30
9 kwiecień
DZIEŃ MLEKA – gr. V
10 kwiecień
DZIEŃ TĘCZY – gr. IV
11 kwiecień
Wyjazd do WDK (ul. Okrzei) na musical dla dzieci „ŚPIĄCA KRÓLEWNA” w wykonaniu Teatru Bemowo z Warszawy (koszt biletów – 30 zł/dziecko + koszt autokaru finansowany przez Rodziców); gr. IV i V, godz. 10.30 – 11.30
15 kwiecień
DZIEŃ LOTNICTWA I KOSMONAUTYKI – gr. V
17 – 18 kwiecień
NIEBIESKIE IGRZYSKA – udział w ogólnopolskiej akcji w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu; koordynatorzy projektu – p. Aneta Zawół i p. Anna Wojnar
19 kwiecień
Wyjazd do WDK (ul. Okrzei) na spektakl teatralny „BAJKA O KOCIE W BUTACH” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa (koszt biletów 25 zł/dziecko + koszt autokaru finansowany jest przez Rodziców); gr. II i III, godz. 11.30 – 12.30
kwiecień
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA” organizowanego przez Muzeum ZŁOTEJ RYBKI w Krzemiennej; uczestnicy: gr. II – ; gr. III – ANTOŚ BERGIEL, KAROLINA KAMIŃSKI, GABRYSIA KOSZTOŁOWICZ, ANIELKA KRAWIEC, RÓŻA KRAWIEC, ZUZIA MAGDA, DAWID PIESTRZAK, MATYLDA ZIOBRO i OLIWKA ZIOBRO; gr. IV – OLA BOCZAR, MADZIA CHRUŚCIK, ADAM CZARNOTA, LAURA GÓRSKA, JULIA JAROSIŃSKA, MARTYNA KIELAR, MACIEK KLIMKOWSKI, MASZA KOGUT, NINA KOGUT, ROZALINDA KOPULIŃSKA, FILIP KUD, JULIAN KUD, MIESZKO MACH, MIKOŁAJ MACH, ZOSIA REIZER, PAWEŁ SIKORA, NATALKA TKACZ i JAŚ ZAWÓŁ; gr. V – PAWEŁ BUNDYRA, LIDIA DUBAJ, KAJA KULCZYŃSKA, HANNA MAŁEK, LIDIA MAZUREK, ANIELA SZELA i ZOFIA WENC
25 kwiecień
Udział w II Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki i Wiersza Ekologicznego „WIOSENNE TRELE” organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 35 w Rzeszowie; wystąpią: OLA BOCZAR, LAURA GÓRSKA i MACIEK KLIMKOWSKI z wierszem A. Widzowskiej pt. „Przyjaciele przyrody”, gr. IV (PP-35, ul. Pelczara 3, godz. 9.30)
29 kwiecień – 2 maj
DYŻUR – Majówka
MAJ
6 – 31 maj
Ogólnopolska kampania „ROWEROWY MAJ”
10 maj
DZIEŃ PSZCZOŁY – warsztaty „ŚWIAT PSZCZÓŁ”, prowadzone przez instruktora z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA (koszt zajęć w wysokości 13 zł/dziecko finansowany z konta Rady Rodziców); gr. I i II – od godz. 9.00 (czas zajęć w każdej grupie: 35-45 min.)
10 maj
„ŚWIAT KOSMOSU” – warsztaty prowadzone przez instruktora z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA (koszt zajęć w wysokości 12 zł/dziecko finansowany z konta Rady Rodziców); od godz. 10.30 (czas zajęć w każdej grupie: 35-45 min.)
maj
Spotkanie Rady Rodziców, godz. 17.00
24 maj
DZIEŃ ŚLIMAKA – gr. IV
maj
DZIEŃ MAMY i TATY
31 maj
DYŻUR – piątek po Bożym Ciele
CZERWIEC
3 czerwiec
DZIEŃ DZIECKA
12 czerwiec
DZIEŃ SPORTU – gr. II
czerwiec
Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola, godz. 16.30
czerwiec
Wycieczki edukacyjno-rekreacyjne (koszt wycieczek pokrywają rodzice); gr. I-V
czerwiec
Uroczyste pożegnanie przedszkola (impreza częściowo dofinansowana ze środków Rady Rodziców w wysokości …. zł/dziecko); „zerówkowicze” z gr. IV i V
LIPIEC
1 – 31 lipiec
DYŻUR WAKACYJNY
SIERPIEŃ
1– 30 sierpień
W A K A C J E !!! (przedszkole nieczynne)