Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Teatrzyk PRZYGODY KRECIKA

14 marca 2023

 

14 marca nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt.: „PRZYGODY KRECIKA” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa.

 

Tytułowy bohater – mały Krecik, pewnego dnia postanowił wyprowadzić się z kopca i znaleźć bardziej przytulne mieszkanie, duże i jasne. Bohater poznaje różne zwierzątka, które opowiadają mu o swoich domach. Dzieci mogły zobaczyć, który dom – ul, dziupla, norka, czy gniazdko na samym szczycie drzewa – spodoba się Krecikowi. Każdy z nas przecież marzy czasem, aby mieszkać gdzie indziej: zamienić miejski zgiełk na spokój przedmieścia, albo przeprowadzić się z małego mieszkania do przestronnego domu.

 

A jaki morał płynie z tego przedstawienia: oczywiście „nie ma jak w domu!”

 

Koszt spektaklu w wysokości 500 zł został sfinansowany z konta Rady Rodziców.

 

Galeria: https://photos.app.goo.gl/KgNe783HqymXWTix9

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content