Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

ŚWIAT KOSMOSU – warsztaty edukacyjne

10 maja 2024

 

Kosmos jest nieznany, nieodkryty, zadziwiający, niepojęty… I to właśnie KOSMOS był tematem przewodnim naszych ostatnich już w tym roku szkolnym warsztatów edukacyjnych. Naszym przewodnikiem w tym fascynującym świecie był p. Rafał Dudziński z Firmy Kreatywny Świat Dziecka.

 

Głównym celem zajęć było przybliżenie dzieciom tematyki kosmosu i zjawisk w nim zachodzących, a także zainspirowanie naszych przedszkolaków do dalszych poszukiwań. Dzieci usystematyzowały swoją wiedzę o planetach układu słonecznego, o ruchu obrotowym Ziemi (dzień, noc), o naszej galaktyce, zastanawiały się, czy życie na innych planetach jest możliwe, sprawdziły, czy nadają się na astronautów oraz relaksowały się oglądając gwiazdy i mgławice oraz słuchając kosmicznego szumu.

 

Jednym słowem były to zajęcia pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

 

W zajęciach wzięły udział dzieci z gr. III, IV i V, a ich koszt w kwocie 864 zł został sfinansowany z konta Rady Rodziców 🙂

 

 

Galeria zdjęć gr. IV: https://photos.app.goo.gl/WscFdUtABkujrxKAA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content