Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Straż Pożarna z wizytą u naszych przedszkolaków!

26 maja 2023

 

26 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Rzeszów – Pogwizdów Nowy. Spotkanie odbyło się na boisku szkolnym.

 

Strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że działania Straży Pożarnej nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych, a także np. interweniują, gdy zagrożenie stanowią osy, pszczoły czy szerszenie. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te bardzo często są niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi, sprawności i zachowania zimnej krwi.

 

Dzieci dowiedziały się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Utrwaliły sobie także numery alarmowe i dowiedziały się, w jakich okolicznościach można ich używać.

 

Największą atrakcją był oczywiście wóz strażacki! Strażacy pokazali dzieciom specjalistyczny sprzęt i wyposażenie wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji, mogły również przymierzyć kask strażacki. Super frajdą były również sygnały dźwiękowe i świetlne, rozwijanie i zwijanie węża oraz… prysznic z sikawek! To dopiero była heca!!!

 

Oczywiście nie zabrakło również czasu na pamiątkowe fotki 🙂

Galeria zdjęć gr. I „Kaczuszki”

Galeria zdjęć gr. II „Sówki” : https://photos.app.goo.gl/eyZejBAKYDh47pYQ6

Galeria zdjęć gr. III „Promyczki” : https://photos.app.goo.gl/RiQcQdNupHGshgiQ6

Galeria zdjęć gr. IV „Gwiazdki” i V „Tygrysy” https://photos.app.goo.gl/4Ri6M9mh5udtUwaL7

 

 

Być może, zainspirowany dzisiejszym spotkaniem, któryś z naszych przedszkolaków zostanie w przyszłości dzielnym strażakiem?!

 

 

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Rzeszów – Pogwizdów Nowy

za przybycie, poświęcony czas i atrakcyjne zajęcia.

Życzymy Im wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę! 🙂 🙂 🙂

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content