Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Spektakl „LOKOMOTYWA PANA TUWIMA”

18 maja 2022

 

W środę, 18 maja – grupa „młodych” miłośników teatru z gr. II, III, IV i V wybrała się wraz z opiekunami do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

 

Dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu słowno-muzycznym, którego głównymi bohaterami była rodzina Tralalińskich – wesołe małżeństwo z synem i córką. Rodzinka, wybierając się na wakacje, spóźniła się na pociąg. Wtedy pojawił się przemiły pan konduktor, który był jednocześnie narratorem przedstawienia, zapewniając o przyjeździe kolejnego pociągu. No i przyjechała „zabawna lokomotywa”, która zabrała wszystkich w podróż do wierszy Juliana Tuwima: „O Panu Tralalińskim”, „Dyzio marzyciel”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „Abecadło” oraz „Rzepka”.

 

Wszyscy świetnie się bawili podczas tej niezwykłej, pełnej humoru i wiedzy o świecie i ludziach lekcji poezji Juliana Tuwima, wzbogaconej piękną scenografią, dekoracjami i muzyką, która ożywiła akcję.

 

Obserwując zadowolone i uśmiechnięte twarze naszych przedszkolaków jesteśmy pewni, że wyjazd na spektakl można uznać za baaardzo udany 🙂

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2022
Skip to content