„ROWEROWY MAJ” zakończony!

22 czerwca 2022

Dziękuję wszystkim naszym Przedszkolakom, Rodzicom oraz Pracownikom

za aktywny udział w kampanii Rowerowy Maj!

Przyszedł czas na podsumowania i wyniki!

Ogółem w Rzeszowie udział w akcji wzięły 22 placówki (szkoły i przedszkola) i 413 klas/grup.

Przez cały maj ponad 60 przedszkolaków, nauczycieli i pracowników PP-6 uczestniczyło w pierwszej rzeszowskiej odsłonie kampanii „Rowerowy Maj” i docierało do placówki w sposób aktywny i ekologiczny – na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce. Łącznie udało im się odbyć 1316 przejazdów, a ogólna frekwencja wyniosła 24%.

W mieście, nasza placówka uplasowała się tuż za podium – i zajęła zaszczytne czwarte miejsce!

A nasz przedszkolny ranking przedstawia się następująco:

Pierwsze miejsce – Grupa 2 „SŁONECZKA” – 408 pkt

Drugie miejsce – Grupa 5 „PROMYCZKI” – 252 pkt

Trzecie miejsce – Grupa 1 „SÓWKI” – 204 pkt

Czwarte miejsce – Grupa 6 „PRACOWNICY” – 170 pkt

Piąte miejsce – Grupa 3 „GWIAZDKI” – 150 pkt

Szóste miejsce – Grupa 4 „TYGRYSKI” – 132 pkt

Od organizatora akcji, czyli Gminy Rzeszów – otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy (przedszkole i p. Marta Widak – koordynator akcji 🙂 ) oraz słodkości!

Uznałam jednak, że jest to akcja ważna i po prostu fajna 🙂 ! Stanowi bowiem połączenie elementów rywalizacji i edukacji z zabawą. Ponadto promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli i skutecznie zmienia okolice tych placówek na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci. Dlatego też chciałam „bardziej” podziękować wszystkim naszym uczestnikom kampanii, stąd dzisiejsza uroczystość!!!

Korzystając z bogatych zbiorów drobnych upominków i gadżetów, które otrzymuję dla naszych przedszkolaków od Państwa Rodziców przy różnych okazjach 🙂 🙂 🙂 , postanowiłam wyróżnić i uhonorować wszystkich uczestników akcji, a zwłaszcza tych najaktywniejszych w każdej grupie.

A tabela aktywności wygląda następująco!

Grupa I:

Miejsce 1: ZUZIA MAGDA – 16 pkt

Miejsce 2: FILIP ORSZULAK – 15 pkt

Miejsce 3: MICHAŁ WOŚ – 14 pkt

Pozostali uczestnicy:

Gabrysia Kosztołowicz, Milenka Kwoka, Miłosz Kwoka, Wojtek Ogonowski, Dawid Piestrzak, Wiktoria Świder

Gr. II

Miejsce 1: ADAŚ KOBOSZ i OSKAR ORSZULAK – 20 pkt

Miejsce 2: NINA KOGUT – 17 pkt

Miejsce 3: MASZA KOGUT i JAŚ ZAWÓŁ – 15 pkt

Pozostali uczestnicy:

Ola Boczar, Madzia Chruścik, Wiktor Dąbrowski, Ignaś Dubas, Julia Jarosińska, Danylo Khorysh, Filip Kud, Julek Kud, Franek Kustra, Sofiia Menshykova, Vladyslav Menshykov i Paweł Sikora

Gr. III

Miejsce 1: LIDIA DUBAJ – 16 pkt

Miejsce 2: MAJA GRYC – 12 pkt

Miejsce 3: SZYMON WOŚ – 11 pkt

Pozostali uczestnicy:

Igor Dander, Szymon Dander, Iga Gorzynik, Mikołaj Mehdi, Eryk Mitręga, Martyna Rzegocka i Adam Żarów

Gr. IV

Miejsce 1: KAJA KOGUT – 19 pkt

Miejsce 2: EMILKA OLECHOWSKA – 18 pkt

Miejsce 3: LAURA GRYC – 16 pkt

Jaś Kudła

Gr. V

Miejsce 1: ALA KOBOSZ, OLIWKA WOŁOS i ALAN ŻUREK – 18 pkt

Miejsce 2: RADOMIR PASTERNAK – 16 pkt

Miejsce 3: ADAŚ JAROSIŃSKI – 14 pkt

Pozostali uczestnicy:

Kuba Bazan, Mikołaj Depczyński, Amelka Guzek, Franek Kubicki, Miłosz Kwolek, Olek Olejniczak i Marysia Pieprzna

Gr. Pracownicy

Miejsce 1: p. KRYSTYNA DYNIA – 19 pkt

Miejsce 2: p. ANETA ZAWÓŁ – 14 pkt

Miejsce 3: p. ANNA WILK – 11 pkt

1. p. Marta Widak, p. Iza Wojtowicz-Kotarba, p. Agnieszka Krzyśko

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział w kampanii ROWEROWY MAJ!

Z poważaniem (i niekłamaną przyjemnością 🙂 )

wicedyr. Ewa Bartkowicz