ROWEROWY MAJ 2026 – podsumowanie
Dziękuję wszystkim naszym Przedszkolakom, Rodzicom oraz Pracownikom za aktywny udział w kampanii Rowerowy Maj!
Jako podsumowanie trochę liczb:
ogółem w Rzeszowie udział w akcji wzięło 76 placówek (szkół i przedszkoli), 1 047 klas/grup i 9 322 aktywnych uczestników, a ich łączna ilość przejazdów to 235 312, co stanowi 30% frekwencji rowerowej.
Przez cały maj 86 przedszkolaków i pracowników PP-6 uczestniczyło w piątej już, rzeszowskiej odsłonie kampanii „Rowerowy Maj” i docierało do placówki w sposób aktywny i ekologiczny – na rowerze, hulajnodze lub na rolkach.
W mieście, nasza placówka uplasowała się w samym środeczku 😊 , czyli zajęła 20. MIEJSCE (na 40 uczestniczących placówek), a najlepsza okazała się gr. III „PSZCZÓŁKI”, która może poszczycić się 39,6% frekwencją.
A nasz przedszkolny ranking przedstawia się następująco:
Grupa I:
- BOLESŁAW KLOC – 17 pkt
- KORNELIA NOWICKA, ALEKSANDER TRZEŚNIOWSKI – 16 pkt
- EDWARD KOPULIŃSKI – 15 pkt
Pozostali uczestnicy:
Alicja Telega, Hanna Brymora, Klara Kosiek, Nikodem Ogórek, Hiacynta Olechowska, Franciszek Guz, Lena Kamieniak i Maciej Pyrcz
Grupa II:
- ANTONI CHRUŚCIK, POLA PIĘTA, ANNA SZELA – 20 pkt
- PATRYCJA BRYDAK – 18 pkt
- LILIANA KRZYCH, MIKOŁAJ SZYMONIK – 17 pkt
Pozostali uczestnicy:
Kacper Kamiński, Antoni Dróbek, Milo Biel, Emilia Jędrzejak i Mikołaj Ostrowski
Grupa III:
- ANTONI PAŁKA – 20 pkt
- NIKODEM BAZAN – 19 pkt
- ALICJA GORZYNIK – 18 pkt
- DEMIAN BUDNIAK, RADOSŁAW SZYMONIK, OLIWIA WESOŁOWSKA, ANTONI BARŁOGA, TYMON MAZUREK, LAURA PARYS, JAN PASEK – 17-15 pkt
Pozostali uczestnicy:
Franciszek Pociask, Kacper Pająk, Julita Krawiec, Leon Guz, Oliwia Przewłocka, Szymon Rykała, Monika Lisowska, Julia Tłusty, Nadia Wiśniowska, Zofia Kowalik, Amelia Sztycharz i Ida Wojtowicz
Grupa IV:
- KSAWERY BERECHOWSKI, RAFAŁ KAMIŃSKI, LEON PIĄTEK, FRANCISZEK SOKÓŁ, OLAF WOŁOS – 18 pkt
- PIOTR WOŚ – 17 pkt
- EMILIA ZBRÓG – 16 pkt
- IGA SZCZYGIEŁ – 15 pkt
Pozostali uczestnicy:
Maja Michna, Michał Zizius, Tymon Jakubiec, Aleksandra Śliwińska, Jan Habaj, Blanka Biel, Radosław Tobiasz, Julia Hano, Szymon Kloc, Konrad Brudz, Franciszek Słapiński i Tymon Janusz
Gr. V
- MARCELINA CHRUŚCIK – 19 pkt
- ANIELA KACZMAREK, IGNACY KLADER, ZOFIA ŚWIĘCH, HANNA TELEGA, SZYMON ZIEMLIŃSKI – 18 pkt
- ADAM SUSKI – 17 pkt
- KACPER LESIAK, MIKOŁAJ LUBECKI – 16-15 pkt
Pozostali uczestnicy:
Bartosz Bundyra, Kacper Malach, Wiktoria Świder, Natalia Olechowska, Kalina Rejman, Mikołaj Szlęzak, Adam Łojek, Mia Moleta, Jan Niemiec
Pracownicy:
- p. KRYSTYNA DYNIA – 20 pkt
- p. MAGDALENA MARSZAŁEK – 19 pkt
- p. MARTA SZMIST – 17 pkt
Koordynatorkami akcji były panie Magdalena Haluch oraz Anna Wilk, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie 😊
Doceniając ogromne zaangażowanie naszych uczestników kampanii postanowiliśmy uhonorować wszystkich ,,jeżdżących” drobnymi upominkami (dzięki wsparciu rzeczowemu, które otrzymaliśmy od Rodziców oraz finansowemu Rady Rodziców w kwocie – 443 zł) 😊
A naszymi darczyńcami byli:
- P. Natalia i Bartłomiej Nowiccy
- P. Katarzyna i Piotr Tobiaszowie
- P. Anna Ląd-Brymora i Łukasz Brymora
- P. Aleksandra Miazga i Grzegorz Kloc
- P. Ewelina i Łukasz Woźny
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział w kampanii ROWEROWY MAJ!
wicedyr. Ewa Bartkowicz



















