Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

na NIEBIESKO dla autyzmu

27 kwietnia 2021

 

„Jak niebieskie motyle fruwające do gwiazd,

zabierz nas choć na chwilę, odczarować swój świat.

O czym myślisz, co czujesz, kiedy jesteś wśród nas –

pozwól nam malować swój świat!”

 

Każdy z nas jest inny – mamy swoje mocne strony, ale mamy też słabości. Wśród nas są osoby, które postrzegają świat inaczej, a przez to często nie mogą się z nami porozumieć. To od nas zależy, czy wyciągniemy do nich rękę i pomożemy im włączyć się w naszą społeczność.

 

27 kwietnia nasze przedszkole wywołane przez przyjaciół z Przedszkola Publicznego w Bratkowicach wzięło udział w akcji #challengeniebieskiemotyle2021 zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

 

CELEM akcji było POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

 

W przedszkolu było dziś barrrdzo… niebiesko! Niebieskie były nasze ubrania, były niebieskie motyle, niebieskie serca, no i nasze myśli też zrobiły się jakieś takie niebieskie J A wszystko to dla dzieci z autyzmem i ich rodzin. Pamiętajcie, nie jesteście sami! W Przedszkolu Publicznym Nr 6 w Rzeszowie macie przyjaciół!

 

Temple Grandin w swojej książce Byłam dzieckiem autystycznym” pisze: „Bo jedynie człowiek może obdarzyć drugiego człowieka tym, co najcenniejsze: miłością, szacunkiem, zaufaniem. Każdy z nas tego potrzebuje. Osoba autystyczna potrzebuje tego JESZCZE BARDZIEJ”.

 

Dlatego pamiętajmy:

  • Nie oceniaj,
  • Nie krytykuj,
  • Nie odrzucaj.

I bez tego życie bywa nieznośne…

 

Podajmy akcję dalej! – niech idzie w świat…

 

Do dalszej akcji nominujemy:

  1. Przedszkole Publiczne Nr 3 w Rzeszowie
  2. Przedszkole Publiczne Nr 42 w Rzeszowie
  3. Przedszkole nr 75 w Gdańsku

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content