Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie V

19 września 2023

 

Dzieci z grupy V świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten dzień uświadomił nam, że pomimo iż każdy z nas jest jak mała kropka – to każdy jest tak samo ważny oraz że warto rozwijać swoje zainteresowania i być kreatywnym.

Dzieci słuchały wiersza pt.: „Żuk” J. Brzechwy, rozwiązywały zagadki związane z kropkami, kodowały na dywanie za pomocą kropek, tańczyły i śpiewały przy piosence „Kropka”, a na koniec wykonały przepiękne prace pt. „Kolorowe kropki”. To był bardzo udany dzień – obfity w kropki 🙂

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2023
Skip to content