,,Mamo, tato, wolę wodę!” (listopad)

28 listopada 2022

Realizując projekt ,,Mamo,tato,wolę wodę!”, w gr. V, w miesiącu listopadzie rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia, odżywiania i  aktywności fizycznej. Dzieci zaprojektowały swoje talerzyki zdrowia, uwzględniając produkty, które najbardziej lubią jeść oraz wzorując się na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży z 2019 r.

,,Tygrysy” dowiedziały się również, jak ,,wyczarować bąbelki” z wody wlanej do butelki. W tym celu wykonaliśmy eksperyment, wykorzystując wodę, ocet, sodę oraz tabletki musujące. Dzięki temu doświadczeniu dzieci obserwowały pęcherzyki wydobywające się z wody; dowiedziały się także, czym różni się woda niegazowana od gazowanej.

Aby utrwalić swoją wiedzę dotyczącą zalet picia wody, ,,Tygrysy” wzięły udział w ,,zawodach ze Zdrojkiem” –  konkursie, który polegał na udzieleniu jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi promujących zdrowy styl odżywiania. Oczywiście, dzieci z gr. V również i z tym zadaniem poradziły sobie bardzo dobrze!