Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

LEGO EDUCATION w gr. III

18 czerwca 2021

 

18 czerwca MOTYLKI z gr. III wzięły udział w warsztatach robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo. Była to ich nagroda, którą otrzymały za wyróżnienie w konkursie „DOM KULTURY MOICH MARZEŃ”.

 

Dzieci miały do dyspozycji serwomotory, czujniki, programowalne mikrokomputery oraz klocki Lego – wszystko to pozwoliło im na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota. Nasze przedszkolaki konstruowały budowle zgodnie z instrukcjami, poznały podstawowe pojęcia i techniki wykorzystywane w robotyce i programowały swoje konstrukcje za pomocą przystosowanych tabletów. Do programowania wykorzystywany był  tzw. „język obrazkowy”. Po wybudowaniu swoich robotów nasi mali konstruktorzy mogli samodzielnie zadecydować o sposobie poruszania się, wydawanych odgłosach oraz kolorach dominujących budowli, co dało im ogromną satysfakcję i poczucie odpowiedzialności.

 

Oprócz wspaniałej zabawy warsztaty te dostarczyły dzieciom cennej wiedzy, udoskonaliły ich umiejętność przeliczania i rozróżniania kolorów, nauczyły techniki logicznego myślenia oraz  rozwinęły zdolności manualne.

 

Takie zajęcia to same korzyści dla dzieci, dlatego w przyszłym roku szkolnym chcielibyśmy umożliwić chętnym przedszkolakom udział warsztatach cyklicznych. Oferta i więcej informacji już wkrótce… 🙂

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content