Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Kampania ROWEROWY MAJ 2024

8 kwietnia 2024

 

Zapraszamy na stronę: https://rowerowymaj.eu/rzeszow-2024

 

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

 

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

W tym roku kampania trwa od 6 do 29 maja.

 

UWAGA:

  1. Dotarcie do szkoły lub przedszkola na hulajnodze elektrycznej nie będzie uznawane jako aktywna podroż.
  2. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, za aktywny przejazd do placówki uznaje się przejazd dziecka w foteliku rowerowym lub przyczepce rowerowej, prowadzonej przez rodzica lub opiekuna.

 

Zapraszamy i gorąco zachęcamy wszystkie nasze przedszkolaki do aktywnego udziału w tej bardzo pozytywnej akcji! 🙂 , natomiast rodziców prosimy o podpisanie deklaracji dla swoich dzieci w terminie do 19 kwietnia. No i oczywiście prosimy Państwa o zaangażowanie, bo bez Rodziców ani rusz!…. 🙂

 

Z wielką przyjemnością przypominam, że ubiegłoroczne zaangażowanie dzieci, Rodziców i pracowników przedszkola sprawiło, że zakończyło się to tak:

 

A JAK BĘDZIE W TYM ROKU?! ZOBACZYMY….

 

Ważne dokumenty:

Rowerowy Maj Rzeszów 2024 – REGULAMIN

Rowerowy Maj Rzeszów 2024 – KLAUZULA INFORMACYJNA

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content