Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Dzień Brokuła w grupie V

22 lutego 2024

 

Dzieci z grupy V obchodziły Dzień Brokuła – jednego z wielu cennych i bardzo zdrowych warzyw, które powinniśmy na co dzień polubić i spożywać.

Dzieci wysłuchały krótkiej informacji na temat jego pochodzenia, właściwości odżywczych oraz postaci, w jakich może być spożywany. Każde dziecko miało możliwość dotknięcie i powąchania warzywa. Przedszkolaki oglądały także teledysk piosenki „Brokuł Borys”, a następnie tańczyły do ej piosenki. Nie zabrakło zabawy ruchowej, w której dzieci polowały na brokuła – na dany znak dzieci przechodziły przez hula-hopy. Na koniec „Gwiazdki” wykonały przepiękne prace plastyczne – „Brokuły”.

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content