ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

4 października 2021

Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej z Niedźwiady Dolnej zaprasza rodziny naszych przedszkolaków do Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego pod hasłem „BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE” organizowanego z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

CELE KONKURSU:

• popularyzacja literatury dziecięcej,
  • propagowanie idei czytania wśród dzieci i młodzieży,
  • wzmacnianie więzi rodzinnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych,
  • zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu z rodziną.

PRZEDMIOT KONKURSU:

• zadaniem konkursowym jest WYKONANIE ZDJĘCIA przedstawiającego członków swojej rodziny w wybranej scenie i strojach z dowolnej baśni literackiej lub legendy,
  • na zdjęciu mają być widoczne całe postacie,
  • wielkość zdjęcia to format A4. Dozwolony jest papier błyszczący lub matowy. Zdjęcie powinno posiadać wysoką jakość techniczną,
  • zdjęcia nie oprawiamy w ramkę,
  • każda rodzina może nadesłać tylko JEDNO zdjęcie,
  • do wykonanego zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą:
  • imię i nazwisko uczestników konkursu,
  • imię i nazwisko autora oraz tytuł baśni lub legendy,
  • nazwy bohaterów przedstawionych na zdjęciu, np.: Kopciuszek, macocha, przyrodnie siostry,
  • oświadczenia podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych, wyrażających zgodę na upublicznienie wizerunku,
  • wykonane prace należy dostarczyć do naszego przedszkola do dnia 18 października 2021 r. (a my przekażemy je Organizatorowi J )
  • organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystywania prac konkursowych,
  • nadesłane prace nie będą zwracane.

OCENA PRAC

Jury przy ocenie prac bierze pod uwagę:

• pomysłowość i kreatywność w doborze strojów i scenografii,
  • ogólne wrażenie artystyczne,
  • zgodność z tematem,
  • oryginalność,
  • dobrą jakość techniczną.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody i pamiątkowe dyplomy. Nagrody oraz dyplomy dla laureatów zostaną wysłane pocztą.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na zamieszczenie fotografii w Galerii konkursowej z udzieleniem Organizatorowi przez uczestnika konkursu nieodpłatnej i bezterminowej licencji na umieszczenie zdjęć wykonanych przez uczestnika konkursu na stronie internetowej, Facebooku Organizatora i prasie.
  • Dostarczenie w terminie pracy spełniającej warunki konkursu oznacza akceptację przez uczestnika niniejszego regulaminu.
  • Autorzy prac (w ich imieniu rodzice/opiekunowie,) wyrażają zgodę na nieodpłatne umieszczanie swoich danych osobowych i wizerunku (w przypadku osób nagrodzonych), zdjęć prac, prac na wystawie pokonkursowej, na stronie internetowej Organizatora oraz w prasie.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – klauzula informacyjna

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Dokumenty do pobrania i wypełnienia:

Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych