Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Warsztaty kreatywne – ŚWIAT ŚWIEC

17 listopada 2023

 

Kolejny fantastyczny dzień za nami! 17 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świecowe, w czasie których dzieci wykonały ozdobne (świąteczne już 🙂 ) świece zapachowe w szklanych naczyniach.

 

W tajniki wykonywania świec wprowadził dzieci pan Rafał Dudziński z Firmy KREATYWNY ŚWIAT DZIECKA. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, z czego można wykonać świece, czym jest knot i najważniejsze – że ogniem nie można się bawić!

 

Dzieci rozpoczęły pracę od ozdobienia szklanych słoiczków, korzystając z różnorodnych naklejek i kolorowych brokatów. Potem trzeba było przykleić w środku knot. Następnie dzieci wsypały do środka suszone kwiatki i brokat. Teraz przyszedł czas na wlanie roztopionego wosku z dodatkiem zapachowych barwników. Jeszcze trochę cierpliwości, żeby wosk zastygł i… piękne, kolorowe i pachnące świętami świeczki – już GOTOWE! Na pewno będą wspaniałą ozdobą świątecznych stołów w domach naszych przedszkolaków.

 

Skomponowanie własnej świecy wymagało od każdego dziecka wyobraźni twórczej, zdolności manualnych oraz kreatywności. Brawa dla naszych dzieci! 🙂

 

Koszt warsztatów w wysokości 15 zł/dziecko został sfinansowany z konta Rady Rodziców

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content