PRZYPROWADZANIE CHORYCH DZIECI DO PRZEDSZKOLA!!!

14 maja 2021

Po raz kolejny przypominamy o ZAKAZIE przyprowadzania chorych dzieci do przedszkola!!!

Niestety, kichające, kaszlące i zakatarzone maluchy to codzienność w placówce. Część rodziców bardzo często nic sobie nie robi z naszych próśb i przyprowadzają dzieci nawet ze stanem podgorączkowym oraz z wymówką, że… to tylko alergia. Tyle, że alergią nie można się zarazić!  A aktualnie w przedszkolu w gr. I, II i III mamy stan jakiejś totalnej epidemii. Na 75 zapisanych dzieci w przedszkolu jest ich 18! (stan na 14 maja).

To właśnie efekt przyprowadzania dzieci chorych, „podleczania” – a nie leczenia, przyprowadzania jednego dziecka, kiedy drugie chore jest w domu lub kiedy chory jest rodzic.

Dziecko w wieku przedszkolnym nie jest w stanie samo zadbać o swoje zdrowie – jest to OBOWIĄZKIEM rodziców, a nie wywiązywanie się z tego obowiązku jest po prostu ZANIEDBANIEM.

PRZYPROWADZAJĄC DZIECKO Z INFEKCJĄ  DO PRZEDSZKOLA NARAŻACIE NIE TYLKO ZDROWIE SWOICH DZIECI, ALE TAKŻE ZDROWIE INNYCH DZIECI ORAZ PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA!

Z chorym dzieckiem powinno się więc pójść do lekarza, a nie do przedszkola!!!

APELUJEMY WIĘC JESZCZE RAZ, ABY:

• Dzieci chore pozostawiać w domu.
  • Nie przyprowadzać do przedszkola dzieci przeziębionych (katar to także choroba!!!).
  • Pamiętać o innych i o niebezpieczeństwie narażania ich na zachorowanie.
  • Mieć na uwadze zdrowie, a nie tylko własną wygodę!

Jeżeli dziecko źle się poczuje w czasie pobytu w przedszkolu, nauczyciel ma OBOWIĄZEK poinformować o tym rodzica, a rodzic ma OBOWIĄZEK odebrać dziecko z przedszkola!