Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Projekt „WITAMINKI” – Pomidor Pafnucy

14 września 2023

 

Grupa IV „Promyczki” bierze udział w projekcie edukacyjnym „Witaminki”.  

W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe, aby  kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

14 września do naszej grupy zawitał Pomidor Pafnucy. W tym dniu dzieci przyszły ubrane do przedszkola na czerwono, a chętne dzieci przyniosły pomidory. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt.: „Pan pomidor” Jana Brzechwy. Promyczki dowiedziały się, że pomidory są bardzo ważne dla naszego zdrowia, gdyż zawierają wiele cennych witamin. Dzieci przeliczały pomidory, układały od największego do najmniejszego oraz porównywały ich kształt. Wyraz POMIDOR – dzieliliśmy na sylaby oraz głoski. Chętne przedszkolaki częstowały się wybranymi gatunkami pomidorków. Śpiewaliśmy piosenkę „Witaminki”, bawiliśmy się w pomidora do muzyki „Zabawa w pomidora”. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt.: „Pomidor”. To był wesoły i emocjonujący dzień!

 

 

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/xKbQ6EYsiFRsukRQ6

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2024
Skip to content