Program edukacyjny „Witaminki” – „Cebula Celina”

4 kwietnia 2024

„Cebula Celina
zmartwioną ma minę.
Zapłakany każdy,
kto widzi Celinę.

Lecz kiedy wirusy
zagrodzą ci drogę,
ona bez wahania
je zwalczyć pomoże.”

W czwartek, 4 kwietnia, Promyczki zrealizowały kolejne wyzwanie z programu edukacyjnego „Witaminki”.  Warzywem tego dnia była Cebula Celina. W tym dniu w naszej sali gościł kolor żółty i fioletowy.

Na początku zajęć dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wiersza pt.: „Na straganie”.  Promyczki poznały różne gatunki cebuli, dotykały, wąchały oraz zobaczyły przekrój cebuli. Wyjaśniliśmy znaczenie zwrotu „ubrać się na cebulkę”. Chętne dzieci próbowały szczypiorek oraz syrop z cebuli. Przedszkolaki bawiły się przy piosence „Cebula Celina”, a na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną pt.: „Cebula u fryzjera”.

Galeria zdjęć: