Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

Kwitnące drzewa owocowe

7 maja 2021

 

Każdy chyba uwielbia kwitnące drzewa owocowe! Zwiastują pełnię wiosny, a przede wszystkim pięknie ją zdobią! Najpiękniejsze są te wczesnowiosenne, kiedy drzewa dopiero obsypują się kwieciem: stopniowo ich biel lub róż przeplata się zielenią młodych liści, jakby ktoś do biało-różowej farby wpuścił kapkę zieleni, z każdym dniem coraz większą. Przenikają się i tworzą pastelowy mix. Prawdziwą paletę Matki Natury!…

 

7 maja WIEWIÓRECZKI z gr. II rozmawiały o drzewach owocowych i oglądały ilustracje pięknych, kwitnących drzew. Bardzo im się spodobały, dlatego postanowiliśmy namalować takie same. Aby osiągnąć impresjonistyczny charakter prac, dzieci wykorzystały technikę stemplowania.

 

No i proszę!… Wystarczyły zwykłe… ziemniaki, farby plakatowe i trochę wyobraźni. A efekt? Proszę zobaczyć…

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2022
Skip to content