Gimnastyka to zabawa

6 kwietnia 2021
  • Zabawa „Po równiutkiej dróżce” – dzieci naśladują ruchy, o których jest mowa.

Idą dzieci równą drogą, po kamyczkach iść nie mogą, po kamyczkach hop, hop, hop, do dołeczka skok.

Pora wracać. Kto się znuży, ten odpocznie po podróży. Dom już blisko… nogi w ruch. Kto zwycięży – zuch!

• Wiesz – Jadwiga Koczanowska „Gimnastyka”:

Gimnastyka to zabawa, ale także ważna sprawa, bo to sposób jest jedyny, żeby silnym być i zwinnym.

Skłony, skoki i przysiady trzeba ćwiczyć – nie da rady! To dla zdrowia i urody niezawodne są metody!

Co trzeba robić, aby być silnym i zwinnym?

• Wprowadzenie litery „j”.

Dzielenie słowa jagody na sylaby. Jakie znasz inne przykłady rozpoczynające się głoską „j”?

Karty pracy:

• Piosenka „Jesteśmy jagódki, czarne jagódki”.

Link: Piosenka

Wesołego wtorku w dobrym humorku życzy pani Agnieszka 🙂