16 listopada 2022

W środę, 16 listopada grupa przedszkolna „Promyczki”  brała udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach programu „Zawodowy zawrót głowy”.

Nasza grupa gościła pana policjanta. Podczas zajęć nasz gość z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. po czym rozpoznać policjanta, po co policjant nosi mundur, jak się nazywa miejsce, gdzie pracuje policjant, jakie zwierzęta pracują w policji. Promyczki dowiedziały się, jak należy zachować się podczas spotkania z obcym psem oraz jaką pozycję przyjąć w razie ataku (jest to tzw. pozycja na żółwia).

Pan policjant pokazał dzieciom wiele ciekawych rzeczy, które pomagają w jego pracy. W czasie spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda mundur, legitymacja, kajdanki oraz pałka. Chętne dzieci mogły dotknąć, jak również założyć czapkę, kamizelkę oraz kajdanki.

Galeria: