ROBOTYKA – zajęcia pokazowe

13 września 2022

13 września nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pokazowych z robotyki. Zajęcia w gr. II, III, IV i V prowadzili trenerzy z Firmy Edukacyjnej KOSMOS.

Zajęcia z robotyki chcemy uruchomić od października. Będą one odbywać się 1 raz w tygodniu w grupach max 14-osobowych. Koszt zajęć to ok. 65-70 zł/mc (w zależności od ilości zapisanych dzieci).

Warsztaty z wykorzystaniem klocków to idealne połączenie nauki i zabawy. Z pomocą wszelkiego rodzaju edukacyjnych klocków LEGO dostosowanych do wieku uczestników, dzieci uczą się konstruowania i składania najprawdziwszych robotów oraz budowli.

Główne założenia zajęć robotyki w przedszkolach to:

• zapoznanie z fascynującym światem robotyki – rozwijanie umiejętności konstruowania, składania maszyn prostych, a także budowli;
  • rozwijanie sprawności manualnej;
  • doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów;
  • kształtowanie wyobraźni przestrzennej;
  • rozwijanie zainteresowań.

Młodsze grupy przedszkolne rozpoczynają swoją przygodę od zabawy klockami LEGO DUPLO – zestawy edukacyjne. Do dyspozycji dostają szereg przygotowanych kart inspiracji, które służą do układania konstrukcji, ale także do ćwiczeń logicznego myślenia.

W grupach starszych dzieci pracują z wykorzystaniem tabletów, które służą jako narzędzie pracy, niezbędny nośnik instrukcji oraz aplikacja do zaprogramowania złożonego robota. Dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo 2.0.

Schemat zajęć w grupach starszych:

• dzieci pracują w zespołach nie większych niż 3 osoby,
  • zespół otrzymuje do pracy tablet i zestaw klocków niezbędnych do złożenia robota,
  • każde kolejne spotkanie to budowa nowego robota oraz możliwość jego programowania.

Zapisy na zajęcia przyjmują wychowawcy grup do 19 września.

Terminy zajęć zostaną ustalone po utworzeniu grup.

(Po uruchomieniu zajęć wszystkie sprawy organizacyjne – tzn. umowy, terminy i odpłatność – Rodzice załatwiają bezpośrednio z Organizatorem. Przedszkole udostępnia jedynie sale do zajęć).