KLOCKI LEGO I ROBOTYKA – zapraszamy na zajęcia!

21 listopada 2021

Pojawiła się możliwość zorganizowania w przedszkolu kreatywnych zajęć edukacyjnych EDUKIDO – budowanie z klocków LEGO z elementami robotyki, które poprzez zabawę wspierają rozwój dzieci, tj. zdobywanie kompetencji wykorzystywanych w życiu codziennym.

EDUKIDO – to unikalny program zajęć edukacyjnych, oparty na autorskich scenariuszach. Zajęcia można podzielić na trzy kategorie:

• zajęcia, na których wykorzystywane są zwykłe klocki LEGO, gdzie dzieci bazując na własnej pomysłowości budują model pod konkretny temat, jednocześnie rozwijając wyobraźnię,
  • zajęcia, na których oprócz zwykłych klocków LEGO pojawią się tzw. klocki technic oraz silniki, dzięki którym powstają mechanizmy,
  • zajęcia, na których pracujemy z programem WeDo – dzieci za pomocą instrukcji budują konkretną konstrukcję, a później przy użyciu tabletów programują powstałą budowlę, aby ta mogła się poruszać, wydawać różne dźwięki itp.

Podczas zajęć instruktorzy kładą nacisk na wszechstronny rozwój dzieci, dlatego też starają  się, aby każda z wymienionych kategorii zajęć była chociaż raz w miesiącu. Podczas zajęć ważna jest wiedza oraz ciekawe treści, ale także zdobywanie nowych umiejętności i pobudzanie do samodzielnego myślenia.

60-minutowe zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, a miesięczny koszt zajęć to 56 zł.

Pierwsze zajęcia GRATIS!

W celu zapisania dziecka na bezpłatne zajęcia pokazowe, prosimy o zgłaszanie się do wychowawczyń grup.

Zajęcia będą odbywać się w przedszkolu w godzinach popołudniowych (ok. godz. 15.30).

ZAPRASZAMY!!!