Akcja GORĄCZKA ZŁOTA

8 marca 2023

1 marca po raz 21 rozpoczęła się ogólnopolska kampania PCK ,,Gorączka Złota”.

Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. działalność wychowawcza i opiekuńcza adresowana do środowiska dziecięco-młodzieżowego. PCK realizując to zadanie m.in. prowadzi akcje edukacyjne, akcje dożywiania dzieci w placówkach oświatowych, świetlicach środowiskowych, stołówkach, organizuje wypoczynek letni oraz wyposaża w wyprawki szkolne dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin. Aby realizować te działania Polski Czerwony Krzyż pozyskuje środki finansowe z dotacji celowych od instytucji i osób prawnych oraz poprzez organizacje zbiórek. Jedną z takich zbiórek jest, ogólnopolska kampania „Gorączka Złota”.

Gorączka Złota PCK polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, przedszkolach oraz firmach. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje wsparcie dzieci i młodzieży, w tym między innymi:

• pozyskanie funduszy na wsparcie edukacyjne,
  • pozyskanie funduszy na wypoczynek;
  • pozyskanie funduszy na dofinansowanie ciepłych posiłków;
  • uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka;
  • promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców.

Również nasze przedszkolaki zostały zaproszone do tej akcji przez swoich starszych kolegów z kl. 8b SP-13.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji ♥♥♥

Akcja potrwa do 30 kwietnia.