Misja przedszkola:

„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie – naucz,

Jeśli nie wie – wytłumacz,

Jeśli nie może – pomóż”

 

                 Janusz Korczak

Dzieci bawiące się w przedszkolu

CO NAS CZEKA… W NADCHODZĄCYM TYGODNIU

25 marca 2023

 

29 marca (tj. środa) TYGRYSY z gr. V będą obchodzić DZIEŃ WODY.

W piątek, 31 marca – GWIAZDKI z gr. IV będą reprezentować naszą placówkę na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 36 w Rzeszowie.

 

Nasi mali artyści zaprezentują taniec do piosenki ludowej „Wyleciał ptaszek z Łobzowa” w wykonaniu solistki – IGI GORZYNIK.

 

Przegląd odbędzie się w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 w godz. 9.00 – 12.30, a występ naszych GWIAZDEK planowany jest na godz. 10.05.

 

Dzieciom życzymy udanego występu i wspaniałej zabawy, a rodziców zachęcamy do udziału w imprezie i aktywnego kibicowania 🙂

Przypominamy, że w czasie wiosennej przerwy świątecznej tzn. w dniach 6 – 11 kwiecień przedszkole pełni dyżur opiekuńczy w grupach łączonych dla dzieci potrzebujących opieki.

 

Zapisy na konkretne dni (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i wtorek po świętach) przyjmujemy do dnia 31.03 (tj. piątek):

  • poprzez zapisanie dziecka na wywieszoną w przedszkolu listę
  • telefonicznie: 17 748 32 19, 17 748 32 20
  • mailowo: dyrektor@pp6.resman.pl

Jak już informowaliśmy wcześniej, 28 kwietnia organizujemy (wspólnie z Biurem Podróży „MARKO” Marcin Kowalski, Tajęcina 40P) całodniową wycieczkę rekreacyjno-edukacyjną do Krakowa dla dzieci z gr. IV i V.

 

W programie wycieczki planujemy obejrzenie rewii na lodzie pt.: „NIEZWYKŁE PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA” w wykonaniu łyżwiarzy z Walley Ice Story, cyrkowców Krakowskiej Grupy Cyrkowej oraz aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, a następnie spacer na Wzgórze Wawelskie, dziedziniec zamkowy i „wizytę” u Smoka Wawelskiego.

 

Koszt wycieczki: 200 zł/dziecko (140 zł – transport, obiad, pilot/przewodnik, Smocza Jama + 60 zł – bilet na rewię), z czego 180 zł pokrywają rodzice, a 20 zł zostanie dofinansowane ze środków Rady Rodziców.

 

Zapisy i wpłaty u wychowawców grup do 20 kwietnia.

ZAPRASZAMY!

 

Misja Przedszkola
Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Przedszkole Publiczne Nr6
ul. Skrajna 1, 35-231 Rzeszów
tel. +48 17 748 32 20, tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
e-mail: dyrektor@pp6.resman.pl
www.pp6.rzeszow.pl
Copyright © 2023
Skip to content